SŁOWNICZEK HOSTINGU

FAQ

Co to jest hosting internetowy?

Jest to udostępnione przez hostingodawcę miejsce na serwerze, na którym możesz umieszczać swoje pliki, jak np. stronę www, zdjęcia, ważne pliki, dokumenty. Dzięki hostingowi na każdym komputerze z którego się z nim połączysz, będziesz miał dostęp do swoich danych, które na nim przechowujesz oraz będziesz mógł pokazać światu swoją wyjątkową stronę internetową.

Co to jest domena internetowa?

Domena internetowa jest ciągiem znaków, które składają się z nazwy głównej i końcówki, czyli nazwy domeny i jej rozszerzenia. Obecnie posiadamy ponad 700 rozszerzeń domen, takich jak .pl, .com, .org, .tv, itp. Od niedawna możemy również w nazwach domen umieszczać polskie znaki, taki jak „ł”, „ą”, itp. Ceny domen różnią się w zależności od rejestratora i rozszerzenia domeny.
jaki hosting

Czy tani hosting może być dobry?

Cena hostingu jest uzależniona od wielu czynników. Składa się na nią wielkość hostingu, transfer roczny, ilość kont email, ftp i kilka innych czynników. Naszym zdaniem dobry może być tani, tylko trzeba umiejętnie dobrać optymalne dla siebie parametry hostingu. Również dzięki promocji na domenę oraz dzięki dodatkowym korzyścią z hostingu takim jak kreator strony www, albo kupony na SEO, AdWords, możemy zaoszczędzić dużo pieniędzy, które obniżają pośrednio koszt hostingu.